Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'grid_custom_css' not found or invalid function name in /home/users/topjeftp/topigsnorsvin.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
CLOSE

Więcej o nas

Ogólna wydajność żywienia

Topigs Norsvin jest synonimem wydajnej produkcji mięsa wieprzowego. Genetyka Topigs Norsvin charakteryzuje się najwyższą Ogólną Wydajnością Paszową – TFE w całym okresie produkcyjnym, tj. od oproszenia do uboju. Ceny paszy, będącej najistotniejszym czynnikiem kosztowym w produkcji trzody chlewnej, w przyszłości będą coraz wyższe. Oznacza to, że wydajność żywienia staje się kluczowym aspektem w hodowli świń. Nasze linie genetyczne zapewniają najbardziej wydajne wykorzystanie paszy na mięso wieprzowe, ponieważ zarówno nasze maciory jak i tuczniki charakteryzują się niskim współczynnikiem konwersji paszy i niską śmiertelnością.

Inne aspekty wpływające na ogólna wydajność żywienia:

Długowieczność macior:

Maciory Topigs Norsvin są silne, łatwe w prowadzeniu i dają liczne potomstwo.

Wydajność laktacyjna i płodność:

Rezultatem zrównoważonego programu hodowlanego Topigs Norsvin dla macior jest duża liczebność miotów oraz dobra wydajność laktacyjna.

Pełne wigoru prosięta i tuczniki:

Od ponad 10 lat Topigs Norsvin prowadzi hodowlę nastawioną na żywotność prosiąt. Rezultatem tych działań są wyrównane mioty i pełne wigoru prosięta.

Niska śmiertelność tuczników:

Świnie Topigs Norsvin są pełne wigoru, co przekłada się na niską śmiertelność i wysoką wydajność paszową.