Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'grid_custom_css' not found or invalid function name in /home/users/topjeftp/topigsnorsvin.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
CLOSE

Topigs Norsvin przyspiesza badania genomiczne

07/27/2015

Wróć

Współczesna genomika wykorzystuje precyzyjne relacje pomiędzy osobnikami i pozwala zwiększyć zysk genetyczny osiągany ze wszystkich cech o 30% lub więcej. Dzięki precyzyjnie określonym fenotypom, odpowiednio licznej grupie zwierząt, na której prowadzona jest selekcja, krótkim odstępom czasowym pomiędzy pokoleniami i wysokiej precyzji wartości hodowlanych jesteśmy w stanie w optymalny sposób wykorzystać zalety selekcji genomicznej.

Wraz z uzyskaniem dostępu do bogatych zasobów informacji genomicznych jesteśmy w stanie lepiej zarządzać heterozją i dominacją genetyczną w naszych liniach i krzyżówkach. Mając do dyspozycji to nowe źródło informacji możemy nie tylko lepiej zrozumieć genetyczną architekturę złożonych cech, ale także zoptymalizować proces krycia (także w obrębie populacji czystorasowych), co z kolei pozwoli zidentyfikować knury dające najwięcej markerów heterozygotycznych przy kryciu danej maciory. Topigs Norsvin inwestuje ogromne środki w zrozumienie heterozji i dominacji, a to prowadzi do lepszego prognozowania jakości krzyżówek.

Czytaj dalej: