Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'grid_custom_css' not found or invalid function name in /home/users/topjeftp/topigsnorsvin.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
if ( function_exists('cn_cookies_accepted') && cn_cookies_accepted() ) { }
CLOSE

Innowacja

Innowacja

Topigs Norsvin to najbardziej innowacyjna na świecie firma zajmująca się genetyką trzody chlewnej. Nasze kompleksowe podejście do całego łańcucha produkcji wieprzowiny ma dwa wymiary: optymalizacja kosztów w całym łańcuchu oraz maksymalizacja wartości dodanej. Naszą ambicją jest podwojenie tempa postępu genetycznego do poziomu 4% poprzez możliwie najlepsze wykorzystanie dużych baz danych (tzw. big data), zrozumienie genomiki i wykorzystanie informacji o pełnej sekwencji.

Do zrozumienia genomiki świni i wykorzystania informacji o pełnej sekwencji zbliżamy się coraz bardziej. Nasze kolejne kroki to wykorzystanie wzorów DNA w precyzyjnej hodowli i zarządzaniu genomiką, a także nowa technologia przyspieszająca wzrost i upowszechnianie pożądanych genów funkcjonalnych w ramach naszych populacji.


Dowiedz się więcej:


Topigs Norsvin. Postęp w hodowli trzody. Codziennie.

Jak wskazują prognozy, w najbliższych dziesięcioleciach spożycie wieprzowiny na świecie będzie rosło w tempie 1,5% rocznie, zwłaszcza w tych regionach, gdzie pojawia się coraz liczniejsza klasa średnia. Producenci wieprzowiny rosną w siłę, stają się bardziej profesjonalni i bardziej zintegrowani pionowo. Poszczególni uczestnicy łańcucha wartości w produkcji wieprzowiny muszą spełniać coraz bardziej wyśrubowane wymogi w zakresie wpływu na środowisko. W takim właśnie kontekście firma Topigs Norsvin z zapałem realizuje swoje dążenie do tego, aby stać się najbardziej innowacyjnym przedsiębiorstwem na światowym rynku genetyki trzody chlewnej. Innymi słowy: chcemy osiągać Postęp w hodowli trzody. Codziennie.

Czytaj dalej


Topigs Norsvin liderem w dziedzinie badań i rozwoju

Zespół badawczy Topigs Norsvin to grupa najlepszych na świecie naukowców zajmujących się genetyką trzody chlewnej. Nasze działania obejmują cały łańcuch produkcji wieprzowiny: począwszy od rozrodczości, poprzez zdrowotność i odpowiednie warunki żywienia, a skończywszy na jakości i przetwarzaniu mięsa.

W skład zespołu badawczo-rozwojowego wchodzi ponad 25 osób, z których 80% posiada tytuł doktorski. Roczny budżet przeznaczany przez TopigsNorsvin na badania wynosi 19 mln EUR i nieustannie rośnie. Nasz dział naukowy odgrywa wiodącą rolę w najważniejszych badaniach omawianych w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz na kongresach poświęconych genetyce i genomice.

Czytaj dalej