Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'grid_custom_css' not found or invalid function name in /home/users/topjeftp/topigsnorsvin.pl/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
CLOSE

Innowacja

Innowacja

Topigs Norsvin to najbardziej innowacyjna na świecie firma zajmująca się genetyką trzody chlewnej. Nasze kompleksowe podejście do całego łańcucha produkcji wieprzowiny ma dwa wymiary: optymalizacja kosztów w całym łańcuchu oraz maksymalizacja wartości dodanej. Naszą ambicją jest podwojenie tempa postępu genetycznego do poziomu 4% poprzez możliwie najlepsze wykorzystanie dużych baz danych (tzw. big data), zrozumienie genomiki i wykorzystanie informacji o pełnej sekwencji.

Do zrozumienia genomiki świni i wykorzystania informacji o pełnej sekwencji zbliżamy się coraz bardziej. Nasze kolejne kroki to wykorzystanie wzorów DNA w precyzyjnej hodowli i zarządzaniu genomiką, a także nowa technologia przyspieszająca wzrost i upowszechnianie pożądanych genów funkcjonalnych w ramach naszych populacji.


Dowiedz się więcej:


Topigs Norsvin. Postęp w hodowli trzody. Codziennie.

Jak wskazują prognozy, w najbliższych dziesięcioleciach spożycie wieprzowiny na świecie będzie rosło w tempie 1,5% rocznie, zwłaszcza w tych regionach, gdzie pojawia się coraz liczniejsza klasa średnia. Producenci wieprzowiny rosną w siłę, stają się bardziej profesjonalni i bardziej zintegrowani pionowo. Poszczególni uczestnicy łańcucha wartości w produkcji wieprzowiny muszą spełniać coraz bardziej wyśrubowane wymogi w zakresie wpływu na środowisko. W takim właśnie kontekście firma Topigs Norsvin z zapałem realizuje swoje dążenie do tego, aby stać się najbardziej innowacyjnym przedsiębiorstwem na światowym rynku genetyki trzody chlewnej. Innymi słowy: chcemy osiągać Postęp w hodowli trzody. Codziennie.

Czytaj dalej


Topigs Norsvin liderem w dziedzinie badań i rozwoju

Zespół badawczy Topigs Norsvin to grupa najlepszych na świecie naukowców zajmujących się genetyką trzody chlewnej. Nasze działania obejmują cały łańcuch produkcji wieprzowiny: począwszy od rozrodczości, poprzez zdrowotność i odpowiednie warunki żywienia, a skończywszy na jakości i przetwarzaniu mięsa.

W skład zespołu badawczo-rozwojowego wchodzi ponad 25 osób, z których 80% posiada tytuł doktorski. Roczny budżet przeznaczany przez TopigsNorsvin na badania wynosi 19 mln EUR i nieustannie rośnie. Nasz dział naukowy odgrywa wiodącą rolę w najważniejszych badaniach omawianych w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz na kongresach poświęconych genetyce i genomice.

Czytaj dalej