HKScan, Topigs Norsvin i Royal Agrifirm Group rozpoczynają współpracę z fermą trzody chlewnej Yli-Simola w Finlandii

HKScan, Topigs Norsvin i Royal Agrifirm Group podpisały umowę o wspólnym utworzeniu próbnej, badawczej fermy w Finlandii. Próby odbędą się na fermie trzody chlewnej Yli-Simola w Porlammi, gdzie w nadchodzących miesiącach zostanie ukończona chlewnia spełniająca najnowsze wymagania w zakresie dobrostanu zwierząt.

HKScan ma na celu aktywny rozwój produkcji trzody chlewnej. W ramach próbnego partnerstwa HKScan, Topigs Norsvin i Royal Agrifirm połączą siły i podzielą się swoją najnowszą wiedzą na temat produkcji wieprzowiny. Praktyki zostaną przetestowane na farmie Yli-Simola Antti i Anne Varjola. Celem tej długofalowej współpracy jest wypracowanie najlepszych praktyk w produkcji wieprzowiny na przyszłe potrzeby. Działania próbne skupią się na poprawie dobrostanu świń, zmniejszeniu wpływu na środowisko oraz zwiększeniu rentowności i optymalizacji jakości tusz.

„Wspaniale jest mieć czołowe firmy w branży jako partnerów w rozwoju produkcji. Naprawdę doceniam wkład Anne i Antti Varjoli w ten projekt. Przez długi czas szukaliśmy producentów z dużym know-how, chęcią do eksperymentowania i zaangażowania się w dodatkową pracę wymaganą do działań próbnych. Ponadto jednostka musiała być na tyle duża, aby dostarczyć wystarczających danych i umożliwić obserwację prosiąt aż do uboju. Inwestycja Anne i Antti Varjoli spełniła wszystkie nasze oczekiwania” – mówi Olli Paakkala, kierownik ds. pozyskiwania i rozwoju świń w HKScan.

Próby badawcze w nowej jednostce zostaną udostępnione w momencie gdy produkcja osiągnie normalny poziom po starcie fermy.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z:

HKScan Corporation
• Veli-Matti Jäppilä, VP Animal Sourcing Finland, HKScan, tel. +358 400 522 692.
• Olli Paakkala, Pig Sourcing and Development Manager, HKScan Finland, tel. +358400521709
• HKScan Media Service Desk, email: communications@hkscan.com, tel. +358 10 570 5700

Topigs Norsvin

• Peter Loenen, Communication Manager, Topigs Norsvin, +31 6 51 21 46 54, peter.loenen@topigsnorsvin.com

Royal Agrifirm Group

• Charlotte Gunnink, PR officer, Agrifirm, + 31 6 13 95 23 73, c.gunnink@ agrifirm.com

Udostępnij ten post: