Villaume Kal nowym dyrektorem generalnym Topigs Norsvin

Topigs Norsvin ma przyjemność ogłosić powołanie Villaume Kala (49) na nowego dyrektora generalnego. Wraz z obecnymi dyrektorami, Cor van Hertrooij (CFO) i Hansem Olijslagers (CTO) zasiądzie w zarządzie Topigs Norsvin.

Pan Villaume Kal rozpocznie pracę dnia 16 marca 2020 roku i zastąpi Martina Bijla, który opuścił Topigs Norsvin w 2019 roku.
Wcześniej Villaume Kal był prezesem NIZO, jednej z wiodących firm na świecie w zakresie badań kontraktowych na rzecz lepszej żywności i zdrowia. Na początku swojej kariery był dyrektorem generalnym Rousselot, części Darling Ingredients. Wcześniej zajmował różne stanowiska kierownicze i wykonawcze w Royal DSM.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z powołania Villaume Kal. Swoją osobą wnosi ponad 25 lat międzynarodowego doświadczenia w zakresie doskonałości handlowej i operacyjnej, obok strategii i rozwoju biznesu. ”- mówi Mark Tijssen, przewodniczący rady nadzorczej. „Jego wiedza o rynku chińskim i północnoamerykańskim ma wielką wartość i pomoże Topigs Norsvin w dalszym rozwoju tych kluczowych regionów”.
Villaume Kal o swojej nowej pozycji: „Nie mogę się doczekać i mam zaszczyt przyczynić się do sukcesu Topigs Norsvin. To zaszczyt zostać CEO tego innowacyjnego światowego lidera w dziedzinie genetyki świń. Skuteczne wykorzystanie potencjału rynkowego firmy i jej innowacyjnych zdolności czyni tę pozycję bardzo atrakcyjną. ”

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Udostępnij ten post:

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email