Równowaga między maksymalizacją korzyści płynących z wysokich współczynników produkcyjnych, a wprowadzaniem do stada nowych, genetycznie ulepszonych loszek decyduje o wydajności i rentowności produkcji loch. Optymalny remont powinien wynosić około 50%. Aby to osiągnąć, należy wziąć pod uwagę kilka punktów.
- Zaplanuj strukturę parytetową swojego stada
- Zawsze współpracuj z zespołem obsługi technicznej. Brak wymiany wystarczającej liczby loch może ograniczyć poprawę genetyczną i wpłynąć na produktywność, gdy stado się starzeje. I odwrotnie, wymiana zbyt wielu loch może spowodować osłabienie odporności i zagrozić produktywności stada.
- Zainwestuj w prawidłowy rozwój i aklimatyzację loszek
- Produkcja przy pierwszym porodzie decyduje o wydajności lochy przez całe jej życie i przyczynia się do jej długowieczności w stadzie.
- Utrzymaj stado loch w optymalnej kondycji
- Od pierwszej inseminacji loszek do kolejnych porodów, takie zarządzanie maksymalizuje produktywność, rentowność i długowieczność loch w stadzie.
- Zainwestuj czas w podstawowe zarządzanie reprodukcją
- Jest to kluczowe, aby lochy mogły wyrazić swój pełny potencjał i uniknąć nieoptymalnej wydajności reprodukcyjnej przy różnych porodach. W rezultacie można uniknąć wczesnych usunięć z powodu utrudnień w produkcji.
- Zawsze współpracuj z lekarzem weterynarii
- Strat związanych ze śmiertelnością loch należy zawsze unikać, gdyż zmniejsza to rentowność i produkcyjność stada.