Zdany egzamin z procedur biobezpieczeństwa – wywiad z Marią Herwart dla TopAgrar


Pandemia zaskoczyła nas wszystkich, a co więcej nie wiadomo, kiedy i na jakich warunkach będziemy mogli wrócić do normalnego działania. Jest to sprawdzian nie tylko dla nas, ludzi, ale także dla sposobu działania w biznesie. Jestem jednak zaskoczona, jak wiele procedur, które wprowadziliśmy już wcześniej u naszych partnerów w programie InGene (wewnętrznego namnażania stada) oraz na fermach namnażających, dało się bez problemu zastosować w nowej rzeczywistości. System jest oparty na ciągłej wymianie danych i na programowaniu produkcji, a nasza praca polega na monitoringu sytuacji na fermach, aby – pomimo braku bezpośrednich kontaktów – sprawnie rozwiązywać problemy.

Jak to się dzieje? Każda współpracująca z nami ferma notuje swoje wyniki, a one trafiają do ogólnoświatowego systemu, który porównuje wyniki ze wszystkimi innymi fermami i odsyła rekomendacje dotyczące m.in. krzyżowań i postępowania. Na tej podstawie nasi serwisanci na bieżąco mogą reagować na to, co się dzieje na fermie. Wcześniej od razu mogliśmy pojechać do chlewni, zobaczyć zwierzęta i zaproponować odpowiednie działania. Teraz najpierw rozmawiamy przez telefon, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, prosimy o nagranie filmu z tego, co się dzieje w chlewni. Taki sposób pracy zdaje egzamin, ale mamy świadomość, że nie jest możliwe takie funkcjonowanie w nieskończoność.

Jesteśmy zadowoleni z tego, że wprowadzony wcześniej system pracy i procedury podyktowane bezpieczeństwem zwierząt i ludzi zdały egzamin też w tak ekstremalnej sytuacji.

https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci-branzowe-swinie/zdany-egzamin-z-procedur-biobezpieczenstwa-wywiad-z-maria-herwart-topigs-norsvin/

Udostępnij ten post: