Innova Canada: zapewnienie stabilnego i niezawodnego postępu genetycznego

Stworzenie szybkiego i niezawodnyego dostęp do najlepszej genetyki o najwyższym statusoe zdrowotnym dla naszych dystrybutorów i klientów. Do tego dąży Peter van Kemenade, dyrektor ds. globalnego zarządzania łańcuchem dostaw. Budowa nowego jądra genetycznego Innova Canada znacznie wzmocni genetykę o najwyższym statusie zdrowotnym.

Innova Canada jest najnowszym rozszerzeniem struktury hodowlanej Topigs Norsvin i będzie głównym miejscem hodowli linii Z, jednej z linii loch TN70. Ta największa inwestycja w historii Topigs Norsvin doprowadzi do zwiększonego postępu genetycznego. Zyskają na tym klienci na całym świecie.

Peter van Kemenade: „Innova Canada będzie jednym z dwóch głównych miejsc tworzenia postępu genetycznego. Drugi znajduje się w Norwegii. Oba są połączone ze stacją testową Delta do odchowu i testowania młodych knurów z jądra. Nasze struktury w Kanadzie i Norwegii są wyjątkowe i bezprecedensowe w świecie genetyki wieprzowiny”. Dyrektor ds. globalnego zarządzania łańcuchem dostaw dostrzega trzy ważne korzyści z perspektywy łańcucha dostaw. Dotyczy to zarówno kanadyjskiego, jak i norweskiego rdzenia hodowlanego.

  • Wysokie status zdrowotny.

Innova Canada znajduje się w części Manitoby, która jest bardzo bezpieczna biologicznie i charakteryzuje się niskim zagęszczeniem świń. To, w połączeniu z wysokim poziomem zarządzania bezpieczeństwem biologicznym, który zostanie utrzymany, zminimalizuje ryzyko wybuchów choroby. Zagwarantuje stały postęp genetyczny i zabezpieczy globalne rozpowszechnianie genetyki.

  • Stabilny przepływ genetyki w większych ilościach

 Struktura i sieć wsparcia Innova Canada zapewniają szybszy postęp genetyczny. Ponadto Innova oferuje większą liczbę knurów i loszek.

  • Ciągła dystrybucja

Kanada jest doskonałym krajem do dystrybucji genetyki. Ze względu na wysoki poziom zdrowotny, profesjonalne organy weterynaryjne i certyfikaty weterynaryjne dla prawie wszystkich krajów na świecie, zwierzęta i nasienie mogą być wysyłane bez przeszkód. Na wysokim poziomie funkcjonuje również rządowy system weterynaryjny CFIA.

Van Kemenade: „To wszystko prowadzi do niskiego poziomu ryzyka zakłóceń, co ułatwia stabilny i bezpieczny przepływ postępu genetycznego, co czyni nas jeszcze bardziej niezawodnym dostawcą. Doprowadzi to również do mniejszego opóźnienia genetycznego. Innymi słowy, więcej klientów wcześniej osiągnie postęp genetyczny na swoich fermach”.

„Klienci Topigs Norsvin zauważą efekt Innova Canada.Postęp genetyczny przyspieszy i osiągany.Zwiększy to wydajność na fermach naszych klientów, prowadząc do wyższych zysków.Zwiększy się również niezawodność.Zwierzęta i nasienie będą dostępne regularnie i w większych ilościach”.

Peter van Kemenade

Wkład innova Canada to tylko część historii. Kluczową rolę odegra tu również globalna sieć międzynarodowych stacji poboru nasienia. Nasze stacje AI w Norwegii, Holandii, Kanadzie i Hiszpanii będą stale zaopatrywane w najnowsze generacje knurów z rdzeni jądra w Kanadzie i Norwegii. Stacje te zapewnią szybką dystrybucję postępu genetycznego do naszych klientów. Będzie to realizowane równolegle z hodowlą knurami z Delta Canada i loszkami z Innova Canada, które trafią bezpośrednio do naszych klientów.

Van Kemenade: „Innova Canada i nasza globalna sieć stacji poboru nasienia będą perełkami, które przyniosą wiele korzyści naszym klientom. Całą swoją karierę spędziłem w genetyce świń i czuję się naprawdę zaszczycony, mogąc pracować ze strukturą, którą rozwija Topigs Norsvin. To wyróżnienie móc przyczynić się do sukcesu wielu naszych klientów na całym świecie”.

Udostępnij ten post: