Pierwsze zwierzęta dotarły do Innova Canada

W połowie kwietnia miało miejsce pierwsze zasiedlenie Topigs Norsvin Innova Canada. Partia 395 loch i loszek linii Z została sprowadzona z hodowli  Paradise Valley. W sumie ferma zostanie zasiedlona w ilości 750 macior i 1600 loszek.

Innova Canada znajduje się w pobliżu Plumas w Manitobie, na obszarze o niskim zagęszczeniu trzody chlewnej. W połączeniu z surowymi protokołami bezpieczeństwa biologicznego i zasadami transportu oraz wysokim poziomem monitorowania zdrowia zapewni to najwyższy stan zdrowotny i ciągłość dostaw.

Jedną z innowacji w nowym jądrze jest wdrożenie systemu utrzymania grupowego loch prośnych i otwartych kojców porodowych. Celem jest pełna zgodność z przyszłymi kanadyjskimi przepisami dotyczącymi dobrostanu, a także z ustawodawstwem innych krajów. Oznacza to, że hodowla linii genetycznych na fermie (zarodowej) Innova pozwoli na uzyskanie zwierząt przystosowanych genetycznie do tego typu technologii produkcji. Topigs Norsvin przoduje w tym zakresie, tym samym pomaga swoim partnerom/klientom przygotować się na zmiany przepisów również w innych krajach.

Nowa ferma zarodowa Innova Canada stanowi ważny krok w ciągłym rozwoju Topigs Norsvin. Pomoże w dalszym przyśpieszeniu postępu genetycznego linii Z i szybszego rozpowszechnienia tego postępu genetycznego wśród naszych klientów na całym świecie. Takie podejście przyczynia się to do sukcesu naszych klientów na całym świecie.

Udostępnij ten post: