Zdrowie prosiąt odsadzonych karmionych bez dodatku cynku

 

Chris Opschoor jest kierownikiem Topigs Norsvin Global Nutrition Services. On i jego zespół pomagają producentom pasz, doradcom żywieniowym i naszym klientom wykorzystać maksymalnie potencjał genetyki Topigs Norsvin poprzez odpowiednie żywienie.

Odsadzanie zwykle wiąże się z poważną zmianą, zarówno formy paszy, jak i zmiany temperatury w pomieszczeniu. Wskazówki Chrisa pomogą w organizacji skutecznej pracy gdy w diecie na odchowalni nie można stosować dodatku cynku.

Wskazówki Chrisa, jak zachować zdrowie prosiąt odsadzonych podczas karmienia bez dodatku cynku:

  1. Lochę w okresie laktacji karm aby była zdolna do odpowiedniej do produkcji siary i maksymalnej wydajności mleka, tak aby zapewnić odpowiedni rozwój jelit.
  2. Stymuluj pobieranie paszy przed odsadzeniem, aby wspomóc pobieranie paszy po odsadzeniu.
  3. Przeprojektuj swój program żywienia na odchowalni. Zainwestuj w rozwój i zdrowie jelit zamiast w najwyższe spożycie paszy i tempa wzrostu bezpośrednio po odsadzeniu.
  4. Ogranicz mieszanie prosiąt do minimum, aby uniknąć stresu i problemów zdrowotnych, które zmniejszą spożycie paszy, a tym samym rozwój jelit.
  5. Zmiany diety należy zaplanować tak, aby były odpowiednie do stadium, wzrostu (docelowego) i apetytu prosiąt. Skonsultuj się z doradcą żywieniowym i dostawcą paszy.
  6. Woda i pasza muszą być dostępne przez cały czas, a zapasy należy sprawdzać co najmniej raz dziennie.
  7. Weź pod uwagę pozycję, wzrost, różne typy poideł, łatwość obsługi i natężenia przepływu. Regularnie czyść linię wodną (między partiami) i poidła (codziennie w przypadku zanieczyszczenia).

Udostępnij ten post: