Kolejny rekordowy rok dla Topigs Norsvin: światowe obroty wzrosły o 16%

 

Rok 2020 był kolejnym rekordowym rokiem dla Topigs Norsvin. Obroty wzrosły o 16% do 191 mln euro, a wynik operacyjny o 42% do 15,6 mln euro. Wzrost obrotów był w dużej mierze spowodowany sukcesem lochy TN70. Hodowcy świń na całym świecie są pod wrażeniem jej solidności i unikalnego połączenia cech. Do wzrostu przyczynił się także wysoki popyt na nasienie TN Tempo oraz nasienie innych linii naszych knurów terminalnych. Nastąpił również wyraźny wzrost eksportu zwierząt hodowlanych genetyki Topigs Norsvin do Chin, które to małymi krokami wychodzą z afrykańskiego pomoru świń.

Mark Tijssen, przewodniczący Rady Nadzorczej Topigs Norsvin: „Podobnie jak w zeszłym roku osiągnęliśmy najlepsze wyniki w historii. To pokazuje, że nasze produkty wyraźnie spełniają zapotrzebowanie rynku. Podkreśla również, że Topigs Norsvin jest bardzo silną i zdrową organizacją, która może dzięki swojej solidności jest w stanie przetrwać niepewne czasy ”.

Villaume Kal, dyrektor generalny Topigs Norsvin, jest dumny z osiągniętych wyników. Podkreśla, że: „W 2020 roku udało nam się wyraźnie zwiększyć nasz udział w rynku . To trend widoczny od kilku lat, który będzie kontynuowany również w 2021 roku. W tym roku rozwijamy się także we wszystkich głównych krajach produkujących trzodę chlewną. Kryzys COVID-19 postawił i nadal stwarza wiele wyzwań dla wszystkich w naszej firmie. Jestem dumny z tego, jak wszyscy koledzy na całym świecie sobie z tym radzą, nieprzerwanie odnosząc sukcesy ”.

Udostępnij ten post: