Nowy dyrektor finansowy Topigs Norsvin

Topigs Norsvin z przyjemnością informuje, że Pieter van Sundert (48 l.) został mianowany nowym dyrektorem finansowym. Dołączy do Rady Dyrektorów Topigs Norsvin wraz z obecnymi dyrektorami, Villaume Kal (CEO) i Hansem Olijslagers (CTO). Holender Pieter van Sundert rozpocznie pracę na nowym stanowisku 1 kwietnia 2022 roku. Zastąpi on Cora van Hertrooija, który odszedł z Topigs Norsvin w 2021 roku.

Wcześniej Pieter van Sundert był regionalnym dyrektorem finansowym w Topigs Norsvin. W ostatnich miesiącach pełnił funkcję ad interim CFO po tym, jak Cor van Hertrooij odszedł z firmy. W przeszłości był dyrektorem zarządzającym Topigs Norsvin w Chinach. Pełniąc różne role w Topigs Norsvin w ciągu ostatnich 14 lat, zdobył znaczne doświadczenie zarówno w genetyce świń, jak i międzynarodowym biznesie.

Pieter van Sundert o swoim nowym stanowisku: „Współpraca z moim zespołem, wszystkimi ludźmi z Topigs Norsvin na całym świecie oraz naszymi cenionymi partnerami jest tym, co mnie ekscytuje w tej roli. Razem możemy odnieść jeszcze większy sukces niż odnieśliśmy przez ostatnie 100 lat. Czuję się bardzo uprzywilejowany, mogąc objąć to stanowisko”.

Mark Tijssen, przewodniczący rady nadzorczej, stwierdza: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z powołania Pietera van Sunderta. Wnosi wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w finansach i zarządzaniu. Jego znajomość rynku chińskiego i innych ma wielką wartość. A jako insider zna kulturę naszej firmy i dobrze zna jej spółdzielczą strukturę akcjonariatu.”

Udostępnij ten post: