Topigs Norsvin: 100 lat postępu genetycznego

24 lutego 1922 roku holenderscy hodowcy trzody chlewnej założyli Centraal Bureau voor de Varkensfokkerij* (CBV) w celu doskonalenia hodowli. Założenie CBV dało początek współczesnemu Topigs Norsvin. To oznacza 100 lat postępu genetycznego.

W ciągu ostatniego stulecia organizacja stała się jedną z największych na świecie firm zajmujących się genetyką świń, działającą w prawie 60 krajach. Podobnie jak we wcześniejszych latach, innowacyjność jest nadal głównym motorem napędowym. W związku z tym istnieje więcej niż kiedykolwiek możliwości osiągnięcia postępu genetycznego, który przynosi korzyści klientom na całym świecie.

100 lat postępu Topigs Norsvin to głownie stulecie wkładu w sukces hodowców trzody chlewnej i całego sektora wieprzowiny. Topigs Norsvin jest światowym liderem w dziedzinie hodowli trzody chlewnej i od stu lat jest ważnym partnerem postępowych producentów. Wynika to częściowo z unikalnego i solidnego połączenia wkładu hodowców trzody chlewnej (którzy nadal są głównymi udziałowcami) i możliwości jakie zapewniają innowacje technologiczne.

Ta kombinacja oznacza również, że Topigs Norsvin jest wynalazcą zrównoważonej hodowli. Wizja hodowlana, która uwzględnia całe zwierzę. Innymi słowy: nie hodowla ograniczająca cechy krótkotrwałe, ale hodowla lepszej świni w całości.  Celem wszystkich tych wysiłków jest długotrwała i przyszłościowa realizacja produkcji wieprzowiny.

Udostępnij ten post: