Topigs Norsvin inwestuje w nowe jądro w Kanadzie

Topigs Norsvin inwestuje w nową fermę zarodową w kanadyjskiej prowincji Manitoba. Jest to największa tego typu inwestycja w historii Topigs Norsvin. Nowa ferma zarodowa będzie częścią większego planu modernizacji i rozbudowy naszego jądra w Kanadzie. Projekt obejmuje również renowację i rozbudowę kilku innych istniejących lokalizacji. Dzięki tej inwestycji Topigs Norsvin jeszcze bardziej przyspieszy postęp genetyczny w linii Z i E oraz zwiększy zdolność produkcyjną linii D. Ferma ta zacznie działać latem 2022 roku.

Jedną z innowacji będzie wprowadzenie grupowego utrzymania loch prośnych i otwartych kojców porodowych. Celem jest zachowanie pełnej zgodności z przyszłym kanadyjskim ustawodawstwem dotyczącym dobrostanu zwierząt. Kolejnym ważnym aspektem projektu będzie zachowanie wysokiego bezpieczeństwa biologicznego. Nowe jądro zarodowe znajduje się na obszarze o niskim zagęszczeniu świń w produkcji. To w połączeniu z wysokim poziomem bioasekuracji, surowymi zasadami transportu i standardami monitorowania stanu zdrowia zapewni utrzymanie najwyższego statusu zdrowia oraz ciągłości dostaw.

Dzięki nowej fermie zarodowej i inwestycjom w istniejące już fermy, Topigs Norsvin spodziewa się zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na naszą genetykę  w szczególności na terenie USA. Doprowadzi to również do przyspieszenia postępu genetycznego i jego rozpowszechniania wśród naszych klientów na całym świecie.

Udostępnij ten post: