Topigs Norsvin osiąga zwiększone obroty pomimo trudnego 2022 roku

W 2022 roku obroty Topigs Norsvin wzrosły o 12% do 234 mln euro. To większy wzrost niż w 2021 roku, kiedy obroty wzrosły o 9%. Na całym świecie popyt na genetykę Topigs Norsvin jest nadal wysoki. Locha TN70 pozostaje ulubieńcem przyszłościowych producentów trzody chlewnej. Wśród knurów terminalnych swoją pozycję na rynku umocnił knur terminalny TN Tempo. Wprowadzony w różnych krajach knur terminalny TN Duroc został ciepło przyjęty, ponieważ klienci szukają alternatywy, która oferuje najwyższą wydajność i jakość mięsa.

Wzrost obrotów nie wystarczył jednak, aby nadążyć za rosnącymi kosztami spowodowanymi następstwami pandemii COVID-19 i wojny w Ukrainie. W efekcie EBITDA w 2022 roku wyniosła 17,4 mln euro. To o 28% mniej niż w 2021 roku. Wynik po opodatkowaniu w wysokości 2,1 mln euro stanowił jedną trzecią wyniku z 2021 roku.

W 2022 roku firma Topigs Norsvin zainwestowała rekordową kwotę w postęp genetyczny i jego przyspieszoną dystrybucję na całym świecie, np. otwierając Innova Canada. Ferma ta jest największą inwestycją w historii Topigs Norsvin.

Topigs Norsvin nadal inwestuje w rozwój. Jeszcze w tym roku w Brazylii zostanie otwarta nowa ferma subjądrowa, a w 2024 r. uruchomiona zostanie budowana obecnie stacja testowa w Norwegii. W Holandii nowe centrum AI w Keldonk zostało uruchomione w 2023 roku.

Prezes Villaume Kal: “Globalny zespół Topigs Norsvin osiągnął w 2022 roku dobry wynik na szczególnie wymagającym i dynamicznym rynku. To był trudny rok z wyjątkowymi wyzwaniami, które często pojawiały się niespodziewanie. Dlatego możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy i chciałbym podziękować wszystkim za ich wysiłki”.

Mark Tijssen, przewodniczący Coöperatie Topigs i przewodniczący Rady Nadzorczej Topigs Norsvin: “Warunki rynkowe dla naszych członków i klientów szybko się zmieniają. Nasze wybory są zgodne z tymi zmianami, a inwestycja w Innova Canada jest tego dobrym przykładem. W związku z tym nasza genetyka zapewnia lepszy zwrot, lepszy dobrostan zwierząt i produkty, które spełniają wymagania rynku i konsumentów zarówno teraz, jak i w przyszłości”.

Udostępnij ten post: