Topigs Norsvin otwiera Innova Canada

21 września Topigs Norsvin zorganizował oficjalne otwarcie nowego jądra zarodowego Innova Canada. Innova Canada to ważny krok w dalszym rozwoju Topigs Norsvin jako globalnego dostawcy genetyki. Nowe jądro zarodowe będzie częścią większego planu modernizacji i rozbudowy naszego jądra w Kanadzie. Innova Canada jest najnowszym rozszerzeniem struktury hodowlanej Topigs Norsvin. Będzie to główne miejsce hodowli linii Z, jednej z linii loch TN70.

Dzięki nowej fermie zarodowej i inwestycjom w istniejące już fermy, Topigs Norsvin spodziewa się zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na naszą genetykę  w szczególności na terenie USA. Doprowadzi to również do przyspieszenia postępu genetycznego i jego rozpowszechniania wśród naszych klientów na całym świecie. Dyrektor Techniczny Hans Olijslagers: „Innova Canada jest częścią długoterminowej, zrównoważonej strategii hodowlanej Topigs Norsvin i znacząco przyczyni się do realizacji naszego celu, jakim jest jeszcze większy postęp genetyczny. Przyczyni się do sukcesu naszych klientów na całym świecie, a w szczególności pokaże nasze zaangażowanie w rynek północnoamerykański.”

Jedną z innowacji na stacji Innova będzie wprowadzenie grupowego utrzymania loch prośnych i otwartych kojców porodowych. Celem jest zachowanie pełnej zgodności z przyszłym kanadyjskim ustawodawstwem dotyczącym dobrostanu zwierząt.

Innova Canada jest całkowicie zasilana energią elektryczną i nie wykorzystuje kopalnych źródeł energii, takich jak propan czy gaz ziemny. Ponad 97% energii elektrycznej pochodzi z elektrowni wodnych, co oznacza, że stacja wykorzystuje energię odnawialną i jest praktycznie bezemisyjne.

Kolejnym ważnym aspektem Innova Canada jest zachowanie wysokiego bezpieczeństwa biologicznego. Nowe jądro zarodowe znajduje się na obszarze o niskim zagęszczeniu świń w produkcji. To w połączeniu z wysokim poziomem bioasekuracji, surowymi zasadami transportu i standardami monitorowania stanu zdrowia zapewni utrzymanie najwyższego statusu zdrowia oraz ciągłości dostaw.

Udostępnij ten post: