Udany rok dla Topigs Norsvin: obroty wzrosły o prawie 10%

Po rekordowym 2020 roku, 2021 ponownie był udanym rokiem dla Topigs Norsvin. Obroty wzrosły o 10 % do 209 mln euro. W 2021 roku zysk brutto wyniósł 24,1 mln euro, czyli nieco mniej niż rekordowy wynik w 2020. Jednak wynik po opodatkowaniu wyniósł 6 mln euro, porównywalny do tego z 2020 roku. Przepływ środków pieniężnych netto gwałtownie wzrósł do 9,2 mln euro w 2021 r. – jest sześciokrotnie wyższy niż w 2020 r.

Dzięki tym doskonałym wynikom można poczynić znaczne inwestycje w celu przyspieszenia postępu genetycznego i szybszego rozpowszechniania go wśród naszych klientów. Doskonałym przykładem postępu genetycznego jest nowa lokalizacja jądra zarodowego – Innova Canada, która zacznie działać jeszcze w tym roku.

CEO Villaume Kal: „Osiągnęliśmy wspaniałe wyniki dzięki wszystkim członkom zespołu Topigs Norsvin. Mimo że wszyscy doświadczyli wpływu COVID-19, podobnie jak w 2020 roku pracowaliśmy z pasją w trudnych okolicznościach, aby dobrze reagować na zmieniające się warunki rynkowe. Za to chciałbym wyrazić swoją wdzięczność i uznanie.”

W 2021 roku sprzedaż loch i nasienia utrzymała się na niesłabnącym poziomie. Sprzedaż lochy TN70 wzrosła dwukrotnie na całym świecie. Natomiast sprzedaż knurów TN Tempo przekroczyła oczekiwania.

Mark Tijssen, przewodniczący Rady Nadzorczej: „Nasza genetyka przemawia do rynku. Wybory hodowlane, których dokonujemy jako organizacja zarządzana przez hodowców trzody chlewnej, wpisują się w systemy zarządzania naszych klientów oraz wymagania stawiane przez rynek i społeczeństwo. Skutkuje to poprawą dobrostanu świń, wyższymi zyskami dla hodowców trzody chlewnej i zadowolonymi konsumentami”.

Udostępnij ten post: