Vall Companys wybiera lochę TN70

Vall Companys wybiera lochę TN70

Vall Companys, jedna z wiodących europejskich grup rolno-spożywczych, postanowiła zwiększyć udział loch TN70 w swoich systemach produkcyjnych. W nadchodzących latach ilość loch TN70 w produkcji firmy  wzrośnie na tyle, aby stać się znaczącym procentem piramidy produkcyjnej Vall Company. Integracja Vall Companys obejmuje około 200 000 macior. Vall Companys będzie zarówno produkować TN70 we własnych gospodarstwach hodowlanych, jak i kupować loszki od jednostek produkcyjnych kontrolowanych przez Topigs Norsvin. Ponadto Vall Companys zwiększy wykorzystanie w swojej produkcji tuczników Topigs Norsvin.

Hiszpańska firma wybrała lochę TN70 na podstawie kilku wewnętrznych testów, które potwierdziły cechy TN70: doskonałe zdolności mateczne, wysoką wydajność i krzepkość. Również potomstwo osiągnęło bardzo dobrą efektywność i wydajność w fazie tuczu. W połączeniu ze wspaniałą jakością tuszy i mięsa doprowadziło to do wysokiej całkowitej wydajności, a to przełożyło się na wartość dodaną czyli zwiększoną rentowność.

Za tym wyborem przemówiło także zadowolenie Vall Companys z nastawienia na innowacje i badania, które napędzają rozwój i postęp genetyczny w Topigs Norsvin. To sprawia, że ​​Topigs Norsvin jest długoterminowym wiodącym partnerem genetycznym, który przyczynia się do sukcesu firmy.

„Wybór lochy TN70 Topigs Norsvin przez Vall Companys jest po raz kolejny dowodem na to, że locha ta spełnia potrzeby nowoczesnych, wysokowydajnych, zintegrowanych systemów produkcyjnych”, mówi Alfonso Arenillas Lorente, Dyrektor Generalny Topigs Norsvin w Hiszpanii i Portugalii. „Łączy ona w sobie wysoką produkcję, wydajność i jakość z cechami przyszłości, takimi jak niski nakład pracy, długowieczność, solidność i witalność. Dzięki tym wszystkim cechom spełnia również wymogi zrównoważonej produkcji trzody chlewnej ”.

O Vall Companys:

Vall Companys Group to rodzinna grupa rolno-spożywcza i wiodąca firma w Hiszpanii. Firma powstała w 1956 roku i  zrzesza 2105 rolników. Model operacyjny Vall Companys Group opiera się na integracji wszystkich faz procesu produkcyjnego, a także na pracy jej wysoko wykwalifikowanych specjalistów w odpowiednich obszarach działalności. Vall Companys gwarantuje pełną identyfikowalność produktów we wszystkich procesach. To zwiększa i wzmacnia wysokie bezpieczeństwo żywności oraz optymalną i stałą jakość produktu.

Udostępnij ten post: